На крилјата од песните

На крилјата од песните

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Александар Кујунџиски, авторот на над сто книги за деца и млади (покрај оние дваесетина за возрасните читатели) не се откажува од поезијата. Во оваа книга за деца од 9-12 години се вклопени пет циклуси со вкупно 150 песни, за чија содржина и носивост поопсежно се произнесува рецензентот, писателот за деца и за возрасни, Велко Неделковски.

Едногласна е констатацијата дека со песните од оваа збирка секој читател ќе има можност „да се воскрене на крилјата на мечтите“. А воедно да се препушти на нејзиното читање и преку чудесната моќ на пишаниот збор да стане восприемач и осознавач на убавините и на новостекнатите знаења. И на ведрината која ја влеваат голем дел од стиховите.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
ISBN 978-608-66345-1-3
Страници 160
Тежина 212
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x