Мудроста на нилските коњи

Мудроста на нилските коњи

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Нилските коњи Хуберт и Марсел сакаат да си седат  во сенката под чинарот и да си мудруваат. Мудруваат за тоа како се прави букет од рими, колку е широко летото, која слика е најубава, како ѝ се помага на жирафа што ика, кој е главен на светот, колку е часот, како се сретнува кенгур, зошто треба да се читаат полесни книги, како нилските коњи чистат грашок, колку време трае поројот, како се решава нерешлив проблем, како се бројат пингвините и што е најважно на светот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 64
Издавачка куќа Три
Автор Петар Светина
ISBN 978-608-230-750-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x