Можеби никогаш
Можеби никогаш

Можеби никогаш

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

За сите кои веќе ја прочитаа Можеби некогаш…

Колин Хувер, авторката на Можеби некогаш, брилијантно ја оживува приказната на харизматичниот и смешен Ворен и специфичната, постојано лута Бриџит во нова новела, Можеби никогаш.

Кога Ворен добива шанса да живее со цимерка девојка, тој веднаш се согласува.

Можеби промената би можела да стане интересна некогаш.

Или можеби никогаш.

Особено кога ќе се земе предвид дека цимерката е ладната и избувлива Бриџит. Уште не поминал ниту еден ден, а тие двајца веќе не можат да поднесат да бидат во иста просторија и тензијата почнува да расте, фрлајќи искри на сите страни.

Но Ворен има теорија за Бриџит: секој кој е способен да мрази со толку голема страст мора воедно да е способен и да сака со подеднакво голема страст. И тој сака да ја испита оваа теорија.

Дали Бриџит некогаш ќе омекне и конечно ќе научи да сака?

Можеби, некогаш. Или можеби никогаш.

Детали за продуктот

ISBN 978-608-4672-49-4
Издавачка куќа Сакам Книги
Колин Хувер

Колин Хувер

Колин Хувер (Colleen Hoover) (родена на 11 декември 1979 година) е број 1 најпродаван автор на Њујорк Тајмс за единаесет романи и пет новели. Нејзините романи спаѓаат во категории Нови возрасни и млади возрасни.

Повеќе за Колин Хувер
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x