Моќта на сегашниот миг

Моќта на сегашниот миг

Цена: 360 ден.

Опис на книгата

Претворајќи го апстрактното во конкретно Тол ни нуди една поинаква филозофија на животот која преку длабоката преобразба и внатрешното себе-преиспитување ќе доведе до целосна промена на начинот на кој размислуваме. Овој своевиден духовен учител со своите зборови нè подучува како да ги наслушнеме гласовите на своето емоционално битие како да дојдеме до спознание за тоа кои навистина сме и како да достигнеме ослободување на сопствениот ум. Неговата техника на самопомагање на крајот резултира со чувство на мир и што е најважно задоволство со себе со сопствениот живот без страв од иднината без копнеж по минатото живеејќи го докрај сегашниот миг.

„Една од најмоќните книги што биле напишани со години наназад. Секоја реченица одекнува со вистина и сила.“ Дипак Чопра.

Детали за продуктот

ISBN 9786082300306
Корица Мека
Година на издавање 2011
Страници 200
Издавачка куќа Три
Автор Екарт Тол
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x