Моќта на личноста: вистинско ментално освежување

Моќта на личноста: вистинско ментално освежување

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Оваa инспиративна книга ќе ви помогне да се ослободите од несигурноста во себе и ќе ви покаже како да ги користите вашите ментални способности. Колку е поголема вашата самопочит, толку поголема ќе биде вашата привлечност. Бидете задоволни со самите себе. Тоа е единствениот начин да стекнете оригиналност, привлечност и зрелост на умот. Отсуството на љубезност го попречува патот до успехот. Учтивоста е најевтиниот, а сепак, најчесто и најдобриот капитал во светот. Грубите, прости манири или остриот јазик ја затвораат секоја можност за напредок. Манирите го одредуваат човекот!

Мала промена во однесувањето може да донесе големи резултати!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 116
Автор Орисон Свет Марден
ISBN 978-608-201-439-5
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x