Моќта на концентрацијата

Моќта на концентрацијата

Распродадено

Опис на книгата

Ние постигнуваме повеќе со концентрација отколку со способност. Токму човекот кој се концентрира на секоја можност прави уметност и од неговата работа и од неговиот живот. Секој човек кој е подготвен да го направи потребниот напор, може да постигне успех.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 164
Автор Терон К. Димон
ISBN 978-608-201-305-3
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x