Мојот портрет

Мојот портрет

Цена: 110 ден.

Опис на книгата

Никола Кујунџиски (1920, Пехчево – 1997, Куманово) – една несекојдневна личност на полето на уметноста, не само на овие наши простори туку и пошироко. Во текот на целиот живот – освен прекрасни фотографии (над петстотини уметнички фотографии со седум самостојни изложби и десетина групни), создава и стихови, песни со различен тематски опсег, „своја, оригинална и оригинерна поезија“, како што соопштува во оваа своја втора објава (по првообјавената збирка „Мојата роднокрајна природа“).

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Тежина 55
Страници 63
Автор Никола Кујунџиски
ISBN 978-608-4507-25-3
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x