Мојата откачена мамичка!

Мојата откачена мамичка!

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Чудесна детска книга: крајно добро напишана, игрива, забавна, смела, хумористична и шармантна. Едноставно одушевувачка! Авторот со неверојатна умешност се става себеси во кожата на тинејџер, со таква искреност што ќе им се допадне и на децата и на возрасните. Движејќи се низ приказната, постепено, откриваме дека главниот лик, дванаесетгодишната Стела, е врзана за инвалидска количка.  Идеите на Стела за тоа што значи да се биде нормален ќе бидат испревртени и таа и читателот ќе сфатат дека самите одлучуваме за тоа какви нешта ќе дозволиме да нè ограничат, но и колку е важно да се биде малку „луд“ одвреме-навреме.

Урнебесен поглед на сериозна тема што создава приказна во која ќе уживаат сите членови на семејството!

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 176
Година на издавање 2019
Автор Гунар Хелгасон
ISBN 978-608-243-310-3
Тежина 238
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x