Моето име е Стилтон, Џеронимо Стилтон
Моето име е Стилтон, Џеронимо Стилтон

Моето име е Стилтон, Џеронимо Стилтон

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Џеронимо Стилтон е роден во Глувчево (Oстровот на Глувците), дипломирал Глувчологија на глодарската книжевност и Компаративна археоглувчешка филозофија. Раководи со Глувчеви Вести, најпознатиот весник на Островот на Глувците. Има добиено многу признанија, меѓу кои и наградата Глувцингер за делото „Тајната на исчезнатото богатство“. Неговите книги, преведени на 37 јазици, продадени се во повеќе од 20 милиони примероци са мо во Италија, а преку 40 милиони во целиот свет! Добитник е на наградите „Андерсен“ за лик на годината (2001 година) и наградата за „Најдобра Е-книга за деца“ (2002 година).

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 128
Година на издавање 2014
Издавачка куќа Култура
Автор Џеронимо Стилтон
ISBN 9989-32-735-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x