Мистеријата на синиот воз

Мистеријата на синиот воз

Распродадено

Опис на книгата

Роман за навидум обично убиство кој читателот го држи во неизвесност сè до самиот крај. Се работи за девојката Кетрин Греј која сака да се впушти во една авантура, носејќи ги со себе вредните рубини кои се подарок од нејзиниот татко. Во меѓународниот „Син воз“ кој патува кон Ница се крие голема мистерија. Кој и зошто ја убил ќерката на американскиот богаташ?

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 184
Година на издавање 2009
Автор Агата Кристи
ISBN 9786082010403
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x