Мисловно досие

Мисловно досие

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Секој ден од годината може да го одбележите со интересна мисла од 369 познати личности од нашата земја, како револуционери, научници, политичари, бизнисмени, писатели, музичари, сликари, лекари, спортисти, но и од многу други професии. Прва и единствена антологија на она што го кажале и го мислеле личности од Македонија, само во „Антолог“.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 128
Година на издавање 2010
Тежина 223
ISBN 978-608-4507-26-0
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x