Мисија 2: во потрага по тајната

Мисија 2: во потрага по тајната

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Текстот на пророштвото се обновува. Планетата е соочена со нова криза. Таинствена исламистичка организација се стреми кон светска доминација и уништување на корумпираното западно општество. Судбината е безмилосна кон двајца млади што се сакаат, наоѓајќи се во средиштето на војната меѓу цивилизациите и подемот на првата религија со жив Бог. Ќе го најдат ли решението во древните списи, кое ќе го спречи ослободувањето на прастар ентитет кој владеел со овој дел од универзумот? Како да се одбере точниот податок од морето измами со цел да нѐ држат под контрола и во незнаење? Ќе се спречи ли крајот на светот? И ќе опстои ли љубовта наспроти сите предизвици?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2015
Страници 208
Автор Миле Костов
ISBN 978-608-201-286-5
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x