Мимбо Џимбо и долгата зима

Мимбо Џимбо и долгата зима

Цена: 580 ден.

Опис на книгата

Проблем ги снајде веселото слонче Мимбо Џимбо и неговите пријатели. Наместо долгоочекуваната пролет, одеднаш дојде зимата – но што е ова? Вакви снежни врнежи никогаш не биле видени во Африка. Кој е виновен и што да се прави сега? Како да го натерате Зимскиот Дух да отпатува назад кон  Северниот Пол и да ги спаси животните од студ? Тргнете во авантурата со Мимбо Џимбо и неговите пријатели!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Автор Јакоб Мартин Стрид
ISBN 978-608-243-447-6
Страници 116
Тежина 436
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x