Midnight Blues

Midnight Blues

Распродадено

Опис на книгата

Образован според искуството и на источната и на западната традиција, Андреј Ал-Асади во својата поезија им ја отвора вратата и на Дионис и на Шива, зашто неговото гесло гласи: „Дадена ни е една цел – слобода.“

Низ овие стихови одѕвонува музиката на човечките гласови, но и музиката на тишината, како и музиката на капките дожд, птиците, шумите, на ветерот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 32
Тежина 56
Година на издавање 2013
Автор Андреј Ал-Асади
ISBN 978-608-4507-62-8
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x