Ментална хигиена

Ментална хигиена

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Менталното здравје и менталната хигиена се сложени научни проблеми. Овде ќе прочитате кој е концептот на менталното здравје и какви се превентивните и конструктивните цели на програмата за ментална хигиена, кои се нејзините физички, психолошки и социјални фактори, образовни елементи и импликации и со какви видови деца се занимава таа. Можеби никогаш порано во историјата на цивилизираниот човек, примената на принципите на менталната хигиена во секој дел на индивидуалниот и заедничкиот живот, не била толку важна како денес. Трескавичното темпо на живот создава голема нервоза и напнатост. Здравото живеење на ова брзо време на глобално војување бара нервна и ментална рамнотежа и капацитет за прилагодување како никогаш порано. Откријте како да го зачувате и подобрите своето ментално здравје!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 348
Автор Џ. Е. Волас Волин
ISBN 978-608-201-440-1
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x