Менаџмент

Менаџмент

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Моќта на секоја организација е одредена пред сè од способноста на нејзините менаџери. Сакате да бидете незаменливи во вашата компанија? Едноставно – подобрете ги своите менаџерски вештини.

Во овој корисен мал прирачник експертот за личен развој Брајан Трејси ви го открива лесниот пат до:

• продуктивно доделување задолженија• отстранување на дразбите што го одвлекуваат вниманието и насочување кон високоисплатливи активности• дефинирање полиња за клучни резултати• ефикасно вработување и отпуштање• создавање врвен тим на посветени работници•одржување конструктивни состаноци• поттикнување на тимскиот дух• јасно комуницирање• давање личен пример• брзо носење добри одлуки, и уште многу други нешта.

Направете ја оваа книга свој личен водич на патот кон успехот! Нејзините испробани техники ќе ви покажат како да го извлечете најдоброто од своите вработени – и да достигнете нови височини во сопствената кариера.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Издавачка куќа Три
Автор Брајан Трејси
ISBN 978-608-4569-63-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x