Масони и илуминати

Масони и илуминати

Распродадено

Опис на книгата

Во ова негово дело, Робисон ги поставил темелите на модерните теории на заговор, со тоа што ги обвинил баварските илуминати како виновници за резултатите од Француската револуција. Тие имале јадро од вистински верници, кои имале радикални, атеистички, антимо-нархистички и најверојатно протофеминистички гледишта, кои во тоа време биле сметани како недолични.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 184
Година на издавање 2016
Автор Џон Робинсон
ISBN 978-608-201-307-7
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x