Маркетинг

Маркетинг

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Успехот на твојот бизнис зависи од успехот на твоите маркетиншки активности. Ако можеш да откриеш што бараат што им е потребно и што можат да си дозволат купувачите – и ако можеш да им го дадеш тоа – ќе постигнеш одлични резултати.

Овој незаменлив прирачник содржи 21 моќни маркетиншки идеи што се брзо и лесно применливи. Преку мудроста на Брајан Трејси ќе откриете како:

 Спакувана со практични стратегии, оваа мала книга покажува како да се доминира на пазарот, на голема врата.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2015
Издавачка куќа Три
Автор Брајан Трејси
ISBN 978-608-4569-28-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x