Малиот Ханс

Малиот Ханс

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Извонредна книга која му се препорачува на секој родител. Во неа се прави анализа на фобијата на едно петгодишно дете, наречено Ханс. Неговиот татко, следејќи ги Фројдовите упатства, му помага да ги совлада своите тегоби. Низ многубројните дијалози, детски прашања и недоумици, Фројд нè воведува во еден свет што останал далеку зад нас и во кој психоанализата ги наоѓа причините за сите подоцнежни психички страдања и болести.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 160
Година на издавање 2008
ISBN 9789989282331
Издавачка куќа Ѓурѓа
Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд (Sigmund Freud) (роден 6 мај 1856 - 23 септември 1939) беше австриски невролог и основач на психоанализата, клинички метод за лекување психопатологија преку дијалог помеѓу пациент и психоаналитичар.

Повеќе за Сигмунд Фројд
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x