Магла и ноќ

Магла и ноќ

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Според овој роман е снимен истоимениот филм со познатите турски актери Угур Полат и Селма Ергеч. Дејството е според техниките на криминалистички психотрилер во кој службеник во разузнувачката служба на Турција ја бара Мине, која мистериозно исчезнала. Седат ги користи сите расположливи средства за да ја најде својата многу помлада љубовница, поврзувајќи ги во едно Аријаднино клопче личните и професионалните амбиции и потреби. Крајот на конецот ќе го доведе до еден шокантен заклучок.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 304
Автор Ахмет Умит
ISBN 978-608-243-054-6
Тежина 297
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x