Магијата на верувањето

Магијата на верувањето

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Благодарение на овој докажан водич за самопомош што и по 70 години од своето прво издание го задржува приматот на една од најзначајните мотивациски книги на сите времиња милиони читатели низ светот ги имаат почувствувано придобивките од безграничната моќ на верувањето. Црпејќи од личниот пат до успехот без апстрактни теоретизирања авторот Клод Бристол ни дава практични совети за тоа како да ги претвориме соништата во реалност. Своите директни сознанија ги преточува во ефикасни чекори за достигнување на сите краткорочни и долгорочни цели: подобра работа зголемен приход посреќен брак или едноставно душевен мир. Неговото тајно оружје се силата на позитивната мисла и безграничната моќ на потсвеста ‒ а мотивациските техники во книгата се универзални и еднакво применливи и денес.

Сакате да станете поуспешни во работата, поисполнети во приватниот живот и повлијателни во комуникацијата со луѓето? Верувајте во оваа книга и применете ја во животот ‒ и ќе видите дека Магијата на верувањето прави чуда!

 

 

Детали за продуктот

ISBN 978-608-456-979-4
Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Клод Бристол
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x