Магичен ковчег

Магичен ковчег

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Сигрун и нејзиното семејство се кријат од времето во своите запечатени временски ковчези, кога одеднаш, ковчегот на Сигрун се отвора, а таа е соочена со свет во кој владеат напуштање и урнатини.

Обидувајќи се да најде смисла во тоа што се случило, Сигрун се здружува со група деца и со една чудна старица, која им раскажува приказна за алчен крал што го освоил светот, но копнеел да го освои времето. Со магичниот ковчег, проѕирен како стакло, но изработен од пајакова свила, исткаен толку густо што ни времето не можело да ги пробие ѕидовите, кралот успеал да ја заштити ќерка си од процесот на стареење.

Еден ден, едно момче го отвора ковчежето, а принцезата открива дека поминале 20 години, а кралот полудел.

Се чини како да постои некаква поврзаност меѓу приказната на старицата и светот на Сигрун. Таа мора да ја најде врската, која да се надеваме дека ќе ѝ покаже како да го поправи светот!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Автор Андри Снаер Магнасон
ISBN 978-608-243-359-2
Страници 372
Тежина 354
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x