Лисистрата

Лисистрата

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Тајната на надвремената привлечност на „Лисистрата“ лежи во тематските краеви на оската врз која се тркала колесницата на оваа драма, излеани во најпознатио двоец на архетипските човечки интереси: војната и сексот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Издавачка куќа Три
Автор Аристофан
ISBN 9786082304151
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x