Лидер без титула

Лидер без титула

Цена: 360 ден.

Опис на книгата

Повеќе од петнаесет години најуспешните компании и најбогатите луѓе на светот ја применуваат формулата на Робин Шарма - еден од најбараните гуруа на денешнината. Оваа формула сега ви е достапна и вам, преку вдахновените пораки за тајните на успехот и личната среќа.Книгата Лидер без титула ќе ве научи:-Да бидете исклучителни во својата работа, без оглед на функцијата што ја имате-Да ја искористите секоја шанса во тешките времиња-Да изградите одличен тим и да станете продавач број 1-Да ги совладате тактиките за ментална стабилност и физичка снага -Да се изборите со стресот, да размислувате позитивно, да ослободите енергија и да постигнете хармоничен животБез оглед на позицијата што ја заземате во компанијата и на моменталните околности во својот приватен живот, не заборавајте дека поседувате моќ да станете лидер. Оваа книга ќе ве научи како да ја стекнете оваа моќ и да го измените не само својот живот туку и светот околу вас.Дајте го својот максимум! „Од калуѓерот што го продаде ферарито до лидер без титула, Робин Шарма нè води по вистинскиот пат. Врзете се и уживајте во возењето“.Кевин Робертс, Сачи & Сачи„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што вистински им го менуваат животот на луѓето“.Ричард Карлсон „Лидер без титула е книга што ќе ви го измени животот. Прочитајте ја и подгответе се за неверојатна промена“. Њујорк тајмс

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
Издавачка куќа Три
Автор Робин Шарма
ISBN 9786084577959
Страници 218
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x