Леле, во што се претворив!

Леле, во што се претворив!

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Мила се буди со првите сончеви зраци.

Треба да ги набере лимоните од градината.

Но лимоновото дрво е огромно, а Мила малечка.

Не ѝ е лесно!

Таа почнува да мечтае: дали би била посреќна

ако сум слободна како птица што пее или како облак што лебди на ветерот?

Детали за продуктот

Корица Мека
Автор Елиф Јемениџи
Страници 32
Издавачка куќа Антолог
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-243-530-5
Тежина 160
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x