Леле, ми се скрши срцето!

Леле, ми се скрши срцето!

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Мила е девојче што живее во сино-бело егејско гратче полно со маслинови дрвја. Бидејќи нејзините пријатели одбиваат да играат со неа, нејзиното мало срце се крши.

Книгата со хумористичен тон му ги претставува на читателот различните начини на кои Мила се обидува да го зацели своето срце. Преку неа, богатите медитерански предели ќе ви ги стоплат срцата.

Проблемите како што се вознемиреноста, тагата, може да бидат збунувачки за малите деца. Со оваа приказна децата ќе ги препознаат своите чувства одблиску и ќе ја откријат важноста на споделувањето и дружењето.

Како да се залечи скршеното детско срце?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Автор Елиф Јемениџи
ISBN 978-608-243-437-7
Страници 32
Тежина 169
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x