Ледена вода

Ледена вода

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Оригиналните и неповторливи, густи лирски метафори одѕвонуваат во ’бучавата на светотʼ.“ - Славица Гаџова

 

„Со сликите што ви ги нуди поезијата на Митко: на пример можете да изградите дворец, или да направите филм, или да измислите некоја игра, или… ама што-годе да измислите, можеби ќе можете да ги спасите граѓаните…, а можеби во тоа ќе се спасите и себеси.“ - Јасна Котеска

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2014
Автор Митко Гогов
ISBN 978-608-243-012-6
Тежина 67
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x