Лавиринтот: Бегство низ Пустошот

Лавиринтот: Бегство низ Пустошот

Цена: 330 ден.

Опис на книгата

Решавањето на Лавиринтот требаше да биде крајот.

Томас беше сигурен дека бегството ќе значи слобода за Лединарите. Но ЗЛОПАК уште не завршил со нив. Почнува фаза 2. Пустошот.

Нема правила. Нема помош. Или ќе успеат или ќе умрат.

Томас и другарите имаат две недели да го поминат Пустошот – пеплосаниот дел од планетата. А ЗЛОПАК ќе постави нови променливи пречки што треба да ги спречат во намерата.

Пријателството ќе биде ставено на тест. Лојалноста ќе доживее предавство. Ништо не е како претходно.

Веќе постојат некои други. Нивниот опстанок зависи од уништувањето на Лединарите – а тие се решени да успеат.

 

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Автор Џејмс Дашнер
ISBN 978-608-243-206-9
Страници 336
Тежина 332
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x