Кујната на поетот

Кујната на поетот

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Стиховите се пишувани од 1993 до 2013 година со подолги паузи, а некои од нив се наградени и од Македонската радио-телевизија на конкурс за најдобри современи песни. Голем дел од песните се пишувани во кујна, меѓу состојките на природата од кои поетот добива – поезија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Година на издавање 2019
Автор Борис Митковски
ISBN 978-608-243-349-3
Тежина 80
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x