Крвта не е вода
Крвта не е вода

Крвта не е вода

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Од кога ја напушти затворската зграда, Петар немаше сила да влезе во автомобилот и час поскоро да го напушти ова страшно место. Се упати кон една клупа и кога виде дека никој нем во близина, седна на неа. Ги скрсти рацете во скутот и погледот го впери некаде во далечина... Го виде татко му, најдобриот татко на светот. Секогаш насмеан и спремен да ја исполни секоја негова желба. Можно ли е тој човек да криел толку голема тајна која на крај ја платил со живот? Ако ова е вистина, што ќе рече мајка ми кога ќе дознае?

Сите спомени за мажот ќе ѝ се урнат како кула од карти...

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Милијана Павловска
ISBN 978-9989-32-986-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x