Круг

Круг

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Како и секој добар роман и Круг има повеќе влеза и повеќе излеза. Сите водат надвор а враќаат назад. Се отвораат во младоста а се затвораат на старост.

Овој роман-сон на Башевски е во потрага по смисла, по разум, по некој внатрешен ред кој ќе го преведе бунилото во свест, кошмарот и ноќната мора во логична приказна. Овој роман е читлив, интересен, драматичен, богат со содржини, стилски необичен, јазично складен, психолошки изнијансиран. Не фрустрира со некоја извештачена непристапност и нејасност, туку го води читателот и му го покажува патот. И се доживува како празник на романот. Катица Ќулавкова

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Три
Автор Димитар Башевски
ISBN 978-608-230-565-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x