Креативност и решавање на проблеми

Креативност и решавање на проблеми

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Карактеристика на секоја исклучителна кариера е способноста за изнаоѓање на иновативни решенија за предизвиците во работата. Вештините за креативно размислување имаат клучно значење за вашиот професионален напредок.

Како врвен светски експерт за успех, Брајан Трејси знае дека секој може да стане покреативен со употреба на неговите сознанија и искуства. Во оваа книга тој ни открива 21 докажани техники што можете да ги примените веднаш и да почнете да добивате исклучително продуктивни идеи.

Дознајте како:

• да ги стимулирате примарните поттикнувачи на креативноста

• да користите нулта размислување, брејнсторминг, споредно размислување и групна техника за да ги решавате проблемите и да ја подобрите организацијата

• да поставувате такви видови на прашања од кои ќе добиете умни решенија.Оваа книга ќе ви ја промени кариерата со тоа што ќе ве однесе до изворот на вашата интуитивна генијалност!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2015
Издавачка куќа Три
Автор Брајан Трејси
ISBN 978-608-4569-26-8
Страници 107
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x