Краток водич за долг живот

Краток водич за долг живот

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Најважни се малите дневни навики! До ова сознание д-р Агус доаѓа работејќи како еден од најдобрите светски лекари и експерти за канцерогени заболувања. По неговиот бестселер бр. 1 според Њујорк тајмс – Крајот на болеста ни доаѓа овој мал по формат но голем по значење илустриран прирачник полн со едноставни кратки и повеќе од корисни препораки и совети.

Поделен во три дела – Што треба да правите, Што треба да избегнувате и Препораки од лекарот – прирачникот ни ги дава конечните одговори на многу прашања кои се однесуваат на секојдневниот живот и здравјето. Изнесувајќи 65 правила за здравје и долговечност, тој ќе ни помогне да развиеме здрави навики користејќи широко достапни алатки кои ќе ни гарантираат здрав, исполнет и долг живот.

Оваа книга е потсетник дека утрешното здравје почнува денес. Форчн

Убавината на оваа е книга е што е кратка, јасна и без стручни медицински поими. Напишана да спречи, а не да лекува. Паблишерс викли

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Страници 188
Издавачка куќа Три
Автор Дејвид Б. Агус
ISBN 978-608-230-236-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x