Кратки поеми за најмладите боеми

Кратки поеми за најмладите боеми

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Збирката поезија „Кратки поеми за најмладите боеми“ е богата поетска ризница, мозаик од емотивни пораки, идна училишна лектира, изобилство на едноставни детски песнички, но со моќни пораки низ стиховите, преку кои авторот ни ги соопштува сопствените длабоки согледувања и сознанија за детските стравови и дава свои совети за најважните и најнужните нивни потреби. Мотивот кој најмногу го третира е вечната мистичност на детската искреност, нивната кротка невиност и, во исто време, љубопитноста на детското срце.

Генерално опфатени се најважните животни вредности за кои секое дете треба да има почит и да ги негува.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 100
Издавачка куќа Ѓурѓа
ISBN 978-608-201-470-8
Автор Александар С. ТРАЈКОВСКИ
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x