Комуникацијата како пат до успехот

Комуникацијата како пат до успехот

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Оваа книга ќе ве научи како да ги привлечете луѓето да ве слушаат со интерес, ќе ви покаже колку е важно вистински да слушате и да го користите чуеното во своја полза. Ќе ви помогне да совладате неколку најважни вештини во денешниот конкурентен свет – умешноста да зборувате пред публика, умешноста да водите спор и да излезете победник од него. Научете да комуницирате на нов начин, да ги придобивате луѓето на своја страна и да постигнувате успеси!

Без разлика дали продавате производи, услуги или идеи, деталните објаснувања и вежбите во оваа книга ќе ве научат како да ја зголемите својата моќ на убедување. Конкретно, книгата ви открива:

• Едноставен процес за постигнување супериорна комуникација и влијание.

• 10 најчести грешки во деловната комуникација.

• 19 вежби за кратка и лесно разбирлива презентација.

• Ментални активатори и како да ги користите.

• Како да ги претворите заинтересираните во лојални клиенти.

• 12 докажани чекори за да станете убедливи и да се издвоите од просечните.

Сето ова базирано врз принципите за успех поставени од Дејл Карнеги, надградени од неговите следбеници и применети од милиони луѓе што живеат според нив!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор Дејл Карнеги
ISBN 9786082307466
Страници 161
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x