Колин Хувер

Колин Хувер

Колин Хувер (Colleen Hoover) (родена на 11 декември 1979 година) е број 1 најпродаван автор на Њујорк Тајмс за единаесет романи и пет новели. Нејзините романи спаѓаат во категории Нови возрасни и млади возрасни.

Хувер го објави својот прв роман, Slammed, во јануари 2012 година. Оттогаш, сите нејзини целосни романи станаа бестселери на Њујорк Тајмс.

Колин Хувер е родена на 11 декември 1979 година, во Сулфур Спрингс, Тексас, во Ваноњ Фите и Еди Фенел. Пораснала во Салтило, Тексас, и дипломирала на гимназијата Салтило во 1998 година. Во 2000 година, таа се омажи за Хит Хувер, со која има три сина. Хувер дипломирал на Тексас А & М-Комерц со диплома за социјална работа. Работела разни социјални работи и наставни работни места додека не ја започнала својата писателска кариера.

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x