Која е бојата на бакнежот

Која е бојата на бакнежот

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Едно необично девојче кое не е многу-многу по принцезите, но затоа ужива да бои, се прашува која е бојата на бакнежот. Дали е зелен како зеленчукот, син како небото, жолт како сончогледите или црвен како вкусен сок од домати?. Дали е бел како снегот? Но снегот е студен, а бакнежот е толку топол.

Како би можела да дознае која е бојата на бакнежот? Можеш ли да ѝ помогнеш?

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 36
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Три
Автор Росио Бониља
ISBN 978-608-230-6384
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x