Кој се плаши од волкот

Кој се плаши од волкот

Распродадено

Опис на книгата

Едно 12-годишно детенце влетува во локалната полициска станица, тврдејќи дека видело труп во некоја зафрлена куќичка во шумата. Инспекторот Сејер повторно треба да ги засука ракавите и да тргне во потрага по убиецот на жената што живеела сама среде планината.

Ерки Јорма, пребегнат пациент од психијатриската болница, е виден истиот ден на тоа место, пред целосно да исчезне меѓу дрвјата.

Следното утро се случува вооружен грабеж на банка во блискиот град. Пиштолџијата зема еден заложник и бега. Бидејќи неговите планови почнуваат да се рушат, за разлика од смирениот заробеник, тој почнува да ја губи контролата.

Во меѓувреме, потрагата по убиецот станува потрага по главата на еден човек – сите го бараат мистериозниот Ерки.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 272
Автор Карин Фосум
ISBN 978-608-243-190-1
Тежина 269
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x