Кој ќе плаче кога ќе те нема?

Кој ќе плаче кога ќе те нема?

Распродадено

Опис на книгата

Во Кој ќе плаче кога ќе те нема Робин Шарма нуди 101 едноставно решение за најкомплексните животни проблеми почнувајќи од малку познатиот метод за борба против стресот и грижите па до моќта што потекнува од вас кога создавате нешта кои многу години откако ќе ве нема ќе претставуваат ваша оставина за најблиските и за човештвото. Насловите на некои од темите се: Почитувајте го своето минато Откријте го својот позив Почнете го денот убаво На проблемите гледајте како на благослови...

Ако сте подготвени да го замените чувството на празнотија во себе со длабоки чувства на задоволство, мир и страст, и сакате да водите живот полн со смисла и цел – ова е идеална книга за вас.

Со своите книги, Робин Шарма веќе го промени животот на милиони луѓе низ светот. Оваа книга е уште една ризница на мудрости, релевантна за овие наши турбулентни времиња.

Детали за продуктот

ISBN 978-608-230-270-6
Корица Мека
Година на издавање 2015
Издавачка куќа Три
Автор Робин Шарма
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x