Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин

Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин

Цена: 580 ден.

Опис на книгата

Најдобриот пријател на Мимбо Џимбо, Мамбо Џамбо, треба да оди во шумата и да собере печурки за сос. Наскоро го наоѓа тоа што го бара. Му изгледаат дека се вистинските. Но, упс! Овие печурки се многу чудни.

Мамбо Џамбо се враќа кај пријателите, кои сега му изгледаат многу мали.

Или можеби тој пораснал? И тоа толку голем што мајка му веќе не може да го прегрне. Неговите пријатели решаваат да одат во Сибир за да ја најдат единствената вештерка што може да го направи повторно мал!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Автор Јакоб Мартин Стрид
Тежина 333
Издавачка куќа Антолог
Страници 136
ISBN 978-608-243-505-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x