Клубот на убиства во четврток
Клубот на убиства во четврток

Клубот на убиства во четврток

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите; Жена полицаец со својот прв голем случај; Брутално убиство.

Во едно мирно пензионерско гратче Елизабет, Џојс, Ибрахим и Рон се среќаваат еднаш неделно во „Сложувалка“ за да разговараат за неразјаснети злосторства. Заедно се нарекуваат „Клубот на убиства во четврток“.

Кога еден локален бизнисмен е пронајден мртов со мистериозна фотографија оставена покрај телото, „Клубот на убиства во четврток“ ќе се најде во средина на својот прв случај. Како што телата ќе почнат да се натрупуваат, може ли нашата несекојдневна, но брилијантна група да го фати убиецот пред да биде предоцна?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Култура
Автор Ричард Осман
ISBN 978-608-262-102-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x