Ќерката од соништата
Ќерката од соништата

Ќерката од соништата

Цена: 470 ден.

Опис на книгата

„Чејмберлен пишува со натприродни способности... Судбина, пропаст, можности и надеж испреплетени во четиво кое ќе ве остави без здив и неверување“. – Пам Џеноф, најпродаваниот автор на Њујорк тајмс и автор на „Вагонот со сираци“.

„Дали една приказна може да биде толку непредвидлива и да допре до срцата на читателите?

Ако е напишана од рацете на Дијана Чејмберлен, да, може. „Ќерка од соништата“ ќе ги воодушеви читателите, ќе се соочат со неочекувани пресврти до последната страница.“

– Тереза Ен Фолер, една од најпродаваните авторки според Њујорк тајмс и авторка на „З: приказна за Зелда Фицџералд“

„Тајни, интриги, мистерија, љубов, прошка, и драма – сѐ е тука. И сѐ е толку интересно и возбудливо. Последниот роман на Чејмберлен бара од читателите да го искусат секој миг, едвај чекајќи го следниот пресврт, до самиот крај“.

– Лајбрери џурнал

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Издавачка куќа Култура
Автор Дијана Чејмберлен
ISBN 978-608-262-047-3
Страници 486
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x