Ќерка на правта
Ќерка на правта

Ќерка на правта

Цена: 400 ден.

Опис на книгата

Оваа убаво напишана книга совршено потсетува на топлината и бојата на пустината од Северна Африка.

Лејла уште од своето детство сфаќа дека таа не е дел од нормалното општество во Судан. Нејзината мајка не смее да се грижи за неа, па таа ќе биде пратена во дом, заедно со другите деца родени надвор од бракот.

Таа се мажи, раѓа четири деца, се разведува, продолжува да го живее животот на една напуштена жена.

И покрај ужасните предрасуди Лејла станува храбра, одлучна и успева да се здобие со образование. Формира добротворна организација и продолжува да работи неуморно за да ги отфрли предрасудите.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Страници 290
Издавачка куќа Култура
Автор Венди Волас
ISBN 978-9989-32-858-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x