Ќе

Ќе

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Се раѓа ново поетско име кое се истакнува со храброста и урбаноста да се создава Песна директно од под оџаите на велешката топилница, од над асфалтот кој зрачи со тешка опасност. Каква литературна реткост. Поезијата на младиот поет Манушев доаѓа како молскавица, жесток изблик на понорница на карпа. Со премногу вистина во стихот. Со крик на парадокост на реалноста низ поетската форма но современа и бескомпромисна.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 64
Тежина 65
Година на издавање 2010
Автор Мане Манушев
ISBN 978-608-4507-76-5
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x