Карма

Карма

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Kармата го опфаќа односот и заемната поврзаност на идеите што ги носат значењата на зборовите „причина” и „последица”. Секој феномен во природата или манифестираниот универзум, во којшто се вклучени причината и последицата, е пример за карма.

Kармата ја означува таа божествена, онаа семоќна, сезнајна сила што ја сообразува секоја последица кон својата првична причина.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Автор Терон К. Димон
Издавачка куќа Ѓурѓа
Страници 152
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x