Какви што ти се мислите таков ти е животот

Какви што ти се мислите таков ти е животот

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Оваа инспиративна, сугестивна книга има за цел да ги поттикне луѓето да ја откријат и прифатат вистината дека „тие самите се обликуваат себе“, како резултат на мислите кои ги избираат и охрабруваат. Вистината е дека умот е ткајач, како на внатрешното руво на карактерот, така и на надворешниот плашт на околностите, и дека како што досега ткаеле во незнаење и болка, така отсега можат да почнат да ткаат во просветленост и радост. Ако човек истрае во чистотата на своите мисли, радоста ќе го следи како неговата сопствена сенка.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Страници 108
Автор Џејмс Ален
ISBN 978-608-201-427-2
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x