Како да стекнете квалитетни односи, доверба и влијание кај луѓето

Како да стекнете квалитетни односи, доверба и влијание кај луѓето

Цена: 300 ден.

Опис на книгата

Некои луѓе зрачат со магнетна моќ. Како да имаат во себе нешто што другите не можат да го одбијат. Дали би сакале и вие да стекнете таква привлечна моќ?

Постојат природно харизматични луѓе што ги красат квалитети на кои им се восхитуваме, како благородност, великодушност, срдечност, голема сочувственост, услужливост и оптимизам. Овие одлики лесно можете да ги стекнете ако одвоите време и малку напор да ги развиете и ако совладате определени техники.

Меѓу вештините што ќе ги научите на овие страници се следниве:

• Како да станете харизматична личност

• Како да стекнете нови пријателства и да ги задржите старите

• Како да им влијаете на луѓето со кои комуницирате создавајќи атмосфера на соработка и колегијалност

• Како да изградите доверба

• Како да ги процените и разберете другите за да можете да се однесувате поефективно со нив

• Како да постапите и како да реагирате кога се конфронтирате со тешки луѓе

• Како љубезно да не се согласите со нешто или некого...

Оваа книга ви открива докажани начини за постигнување квалитетни односи со луѓето со кои живеете и соработувате. Со неа цврсто зачекорувате по патот што им донесе успех, среќа и богат живот на милиони луѓе низ светот!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор Дејл Карнеги
ISBN 9786082307664
Страници 202
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x