Јас во суперлатив

Јас во суперлатив

Распродадено

Опис на книгата

Во длабочината на колективното минато се крие вулкан од кој извираат генерации непокорливи жени. Колку долго и да бил заспан, тој активно тлее, спремен да исфрли сѐ што затрупал. Жената е таков вулкан. Оваа книга ќе ти помогне да се воодушевуваш на формите кои духовната магма ги остава зад себе. Да го откопаш фосилот на едно минато. Да еруптираш. Да ја покажеш својата величествена сила. Да изненадиш. Да бидеш примерот од кој останатите ќе учат. Топоним на моќен суперлатив.

Ти си сврзниот фрагмент од молекулата на животот.

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Ѓурѓа
Автор Јована МАТЕВСКА-АТАНАСОВА
ISBN 978-608-201-467-8
Страници 122
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x