Јас ќе бидам поет, а ти мојата ПОЕСИА
Јас ќе бидам поет, а ти мојата ПОЕСИА

Јас ќе бидам поет, а ти мојата ПОЕСИА

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

Секој човек во животот барем еднаш има почувствувано дека, едноставно, не припаѓа меѓу сите други или, можеби, светот е премал за амбициите и чувствата кои го посетуваат длабоко во ноќта. Таков беше целиот живот на Џони и Поесиа сè додека нивните души не се споија. А кога тоа се случи, настана една огромна експлозија...

Џони е цигари, касети и Буковски. Џони е доцни часови и рок музика, исполнети желби и несреќна љубов.

Поесиа не е обично девојче. Таа не е типично убава. Таа е сите балетски чекори кои ги игра во ритамот на заоѓањето на сонцето.

Оваа книга е гласни насмевки, шампањски бакнежи, горки солзи, љубов и пријателство.

Оваа книга е авантура која ќе ви го сврти светот наопаку и никогаш повеќе нема да го врати во нормала.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Милана Митовска
ISBN 978-9989-32-984-5
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x