Јас имам сон

Јас имам сон

Цена: 595 ден.

Опис на книгата

Врвните 55 говори говори на сите времиња од светот и од Македонија собрани ексклузивно на едно место, со кратки објаснувања на 304 страници. Конечно дело што ги обединува на едно место − Че Гевара и империјалистите, Хитлер и Евреите, Британците и Ирците, демократите и комунистите, Црвенковски и Груевски.

Џузепе Гарибалди ги храбри своите војници дека се достојни на македонската фаланга. Првата жена што гласала осудена на сто долари казна, како Хитлер го правдал пред Рајхстагот нападот на Полска, вербалната револуција на Че Гевара, Вудроу Вилсон во 1918 година повикал на независна Македонија, Клинтон се кае пред Хилари за Левински, говорот на Хрушчов против Сталин со кој го занемел цел СССР, Ченто и Брашнаров за самостојна и обединета Македонија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2010
ISBN 978-608-4507-28-4
Страници 298
Тежина 527
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x